Debut perfect pentru Ceahlăul la relurea ligii secunde. Victorie la Chiajna

Ceahlăul Piatra Neamț a câștigat partida disputată la Chiajna, în debutul etapei cu numărul 16 din Liga 2 și a urcat pe locul 5 în clasament cu 25 de puncte, în timp ce gazdele au rămas la 22 de puncte.

Nemțenii au deschis scorul rapid, în minutul 7, prin Matei Moraru care interceptează o minge respinsă în față. Tot el face 2-0 în minutul 50, din pasa lui Neicuțescu.

Concordia a redus din handicap în minutul 70 după o lovitură de pedeapsă executată perfect de Adrian Bălan. Penalty-ul a fost dictat după ce Torje a fost busculat din spate de Akwasi, în careu.

Concordia Chiajna: Oncescu – Corbu, Stănică, Gerson (Hlistei, min. 83), Dima (Dragu, min. 25), Dumbravă – Vrdoljak, Tucaliuc (Iul. Roșu, min. 59), Gogescu (Ghimfuș, min. 46) – Torje, Ad. Bălan. Antrenor: Erik Lincar.

Ceahlăul: Krell – Pedro Albino, Taraduda, Constantin, Oltean – Akwasi – Petre (Onișa, min. 63), Moraru, Neicuțescu (Buziuc, min. 63, Core, min. 90+4), Llullaku (Jalbă, min. 90+4) – Cortelezzi (Forizs, min. 90+2). Antrenor: Cristian Pustai.

ȘTIRI FOTBAL | ȘTIRI SUPERLIGA | ȘTIRI LIGA 2 | ȘTIRI STEAUA

Articolul Debut perfect pentru Ceahlăul la relurea ligii secunde. Victorie la Chiajna apare prima dată în Goool.ro | Știri Fotbal, Știri Liga 1, Știri Liga 2.

Atenție la cheltuielile nedorite după utilizarea serviciului de roaming!

ANCOM atrage atenția utilizatorilor de telefonie și internet mobil, care au planificate vacanțe în străinătate, să verifice condițiile de...